A Reliance Steel & Aluminium Co. jelentések 2022 harmadik negyedévéről

2022. október 27. 6:50 ET |Forrás: Reliance Steel & Aluminium Co. Reliance Steel & Aluminium Co.
- Rekord működési cash flow: 635,7 millió dollár a negyedévben és 1,31 milliárd dollár az első kilenc hónapban.
- Körülbelül 1,9 millió törzsrészvényt vásároltak vissza a negyedév során, összesen 336,7 millió dollár értékben.
Scottsdale, AZ, 2022. október 27. (GLOBE NEWSWIRE) – A Reliance Steel and Aluminium Corporation (NYSE: RS) ma számolt be a 2022. szeptember 30-án zárult harmadik negyedév pénzügyi eredményeiről. Eredmény.
A vezetőség megjegyzése „A Reliance bevált üzleti modellje, beleértve a diverzifikált működésünket és a kategóriájában a legjobb ügyfélszolgálat iránti elkötelezettségünket, további erős pénzügyi eredményeket hozott” – mondta Jim Hoffman, a Reliance vezérigazgatója.„A kereslet valamivel jobb volt, mint vártuk, és kiváló működési teljesítménnyel párosultak, ami erős, 4,25 milliárd dolláros negyedéves nettó árbevételt eredményezett, ami valaha volt legmagasabb harmadik negyedéves bevételünk.Átmenetileg csökkentették a kamatlábakat, de erős, 6,45 dolláros hígított részvényenkénti nyereséget könyvelhettünk el, és rekordnak számító, 635,7 millió dolláros negyedéves működési cash flow-t könyvelhettünk el, amely a növekedéssel és a részvényesi megtérüléssel kapcsolatos kettős tőkeallokációs prioritásunkat finanszírozta.
Hoffman úr így folytatta: „Úgy gondoljuk, hogy harmadik negyedéves eredményeink rávilágítanak egyedi üzleti modellünk ellenálló képességére a különféle árazási és keresleti környezetben.Modellünk egyes elemei, beleértve az értéknövelt feldolgozási képességeinket, a hazai beszerzési filozófiát, valamint a kis, sürgős rendelésekre való összpontosítást, segítettek stabilizálni működési teljesítményünket egy kihívásokkal teli makrokörnyezetben.Ezen túlmenően termékeink, végpiacunk és földrajzi sokszínűségünk továbbra is előnyt jelent a működésünknek, mivel a Recovery-t szolgáljuk ki egyes végpiacainkon, például a repülőgépiparban és az energiatermelésben, és a félvezető-piac folyamatos erős teljesítménye segített mérsékelni a tonnánkénti átlagos eladási ár csökkenését. , bruttó árrés és eladott tonna a harmadik negyedévben.”
Hoffman így zárta: „A megnövekedett bizonytalanság ellenére biztosak vagyunk abban, hogy ezen a területen vezetőink sikeresen kezelik az árképzési ellenszelet és a működési költségekre nehezedő inflációs nyomást, ahogyan korábban is tették, hogy kiváló eredményeket érjenek el.Rekordteljesítményű működési cash-flow-nk jó pozícióba helyez bennünket a befektetések folytatására és az üzletágunk bővítésére, mivel várakozással tekintünk az infrastrukturális számlákból és az Egyesült Államok újratelepítési trendjéből adódó további lehetőségek elé.”
Végpiaci megjegyzések A Reliance a feldolgozási termékek és szolgáltatások széles skáláját kínálja a végpiacok széles skálájához, kérésre gyakran kis mennyiségben.2022 második negyedévéhez képest a társaság árbevétele 2022 harmadik negyedévében 3,4%-kal csökkent, ami összhangban van a cég 3,0%-ról 5,0%-ra történő visszaesésre vonatkozó prognózisának alsó határával.A vállalat továbbra is hisz abban, hogy az alapkereslet továbbra is szilárd, és magasabb, mint a harmadik negyedévi szállítások száma, mivel sok ügyfél továbbra is az ellátási lánc kihívásaival néz szembe.
A Reliance legnagyobb végpiacán, a nem lakásépítés (beleértve az infrastruktúrát is) iránti kereslet továbbra is szilárd, és nagyjából megfelel 2022 második negyedévének. A Reliance óvatosan optimista, hogy a vállalat kulcsfontosságú szegmenseiben a nem lakásépítés iránti kereslet a negyedik negyedévig stabil marad. 2022-ből.
A Reliance által kiszolgált tágabb feldolgozóiparban – ideértve az ipari berendezéseket, a fogyasztási cikkeket és a nehézgépeket – a keresleti trendek összhangban vannak a harmadik negyedévben 2022 második negyedévéhez képest várható szezonális visszaeséssel. A tavalyi évhez képest a szélesebb körű feldolgozóipari kínálat javult. és az alapkereslet stabil maradt.A Reliance arra számít, hogy a termékei iránti gyártási kereslet 2022 negyedik negyedévében következetesen szezonálisan lassul.
Az ellátási lánc jelenlegi problémái ellenére a Reliance autópályadíj-feldolgozási szolgáltatásai iránti kereslet 2022 második negyedéve óta nőtt, mivel egyes járműgyártók megnövelték termelési volumenüket.A fizetési feldolgozás volumene jellemzően csökken a harmadik negyedévben a második negyedévhez képest.A Reliance óvatosan optimista, hogy az útdíjfeldolgozási szolgáltatásai iránti kereslet 2022 negyedik negyedévében is stabil marad.
A félvezető iránti kereslet erős maradt a harmadik negyedévben, és továbbra is a Reliance egyik legerősebb végpiaca.Ez a tendencia várhatóan 2022 negyedik negyedévében is folytatódik, annak ellenére, hogy egyes chipgyártók termeléscsökkentést jelentettek be.A Reliance továbbra is befektet az Egyesült Államok hatalmas mértékben bővülő félvezetőgyártó iparának kiszolgálási képességének bővítésébe.
A kereskedelmi repülőgép-termékek iránti kereslet a harmadik negyedévben tovább élénkült, a kiszállítások negyedéves összevetésben növekedtek, ami a történelmi szezonális trendeket tekintve atipikus.A Reliance óvatosan optimista a tekintetben, hogy a repülőgépipar kereskedelmi kereslete 2022 negyedik negyedévében is folyamatosan növekedni fog, ahogy az építkezés üteme felgyorsul.A Reliance repülőgépipari üzletágának katonai, védelmi és űrszegmensei iránti kereslet továbbra is erős, jelentős lemaradás várható 2022 negyedik negyedévében is.
Az energia (olaj és gáz) piacán a keresletet normál szezonális ingadozások jellemezték 2022 második negyedévéhez képest. A bizalom óvatosan optimista, hogy a kereslet mérsékelten javulni fog 2022 negyedik negyedévében.
Mérleg és cash flow 2022. szeptember 30-án a Reliance 643,7 millió dollár készpénzzel és pénzeszköz-egyenértékesekkel rendelkezett.2022. szeptember 30-án a Reliance teljes fennálló adóssága nem változott 1,66 milliárd dolláron, a nettó adósság/EBITDA arány 0,4-szerese volt, és nem volt fennálló hitele egy 1,5 milliárd dolláros rulírozó hitelkeretből.A cég erős bevételeinek és hatékony forgótőke-kezelésének köszönhetően a Reliance negyedéves és kilenchavi működési cash flow rekordot produkált, 635,7 millió dollárt a 2022. szeptember 30-ával végződő harmadik negyedévben és kilenc hónapban, és 1,31 milliárd dollárt.
Részvényesek megtérülési eseménye 2022. október 25-én a Társaság Igazgatósága törzsrészvényenként 0,875 USD összegű negyedéves készpénzes osztalékot hirdetett, amelyet 2022. december 2-án kell kifizetni a 2022. november 18-án bejegyzett részvényeseknek. egymást követő években csökkentés vagy felfüggesztés nélkül, és az 1994-es tőzsdei bevezetése óta 29-szeresére növelte az osztalékot a jelenlegi éves részvényenkénti 3,50 dolláros árfolyamra.
A 2022. július 26-án jóváhagyott egymilliárd dolláros részvény-visszavásárlási program keretében a vállalat körülbelül 1,9 millió törzsrészvényt vásárolt vissza 2022 harmadik negyedévében összesen 336,7 millió dollár értékben, részvényenként 178,79 dolláros átlagáron.2017 óta a Reliance körülbelül 15,9 millió törzsrészvényt vásárolt vissza részvényenként 111,51 dolláros átlagáron, összesen 1,77 milliárd dollárért és 547,7 millió dollárért 2022 első kilenc hónapjában.
Vállalatfejlesztés 2022. október 11-én a vállalat bejelentette, hogy James D. Hoffman lemond vezérigazgatói posztjáról 2022. december 31. A Reliance igazgatótanácsa egyhangúlag Carla R. Lewist nevezte ki Hoffman úr helyére a vezérigazgatói posztra Hatálybalépés dátuma 2023. Hoffman úr 2022 végéig továbbra is a Reliance igazgatótanácsában és vezérigazgatói poszton dolgozik, ezt követően pedig a vezérigazgató főtanácsadói posztját tölti 2023 decemberéig, nyugdíjazásáig.
Üzleti kilátások A Reliance arra számít, hogy a negyedik negyedévben az egészséges keresleti trendek folytatódnak az uralkodó makrogazdasági bizonytalanságok, valamint egyéb tényezők, például az infláció, a folyamatos ellátási lánc zavarai és a geopolitikai kihívások ellenére.A vállalat arra számít, hogy a szállítási mennyiséget a szokásos szezonális tényezők is befolyásolják, ideértve a negyedik negyedévben kevesebb kiszállítási napot, mint a harmadik negyedévben, valamint a hosszabb leállások és az ügyfelek szabadságával kapcsolatos szabadságok további hatásait.Ennek eredményeként a vállalat becslései szerint 2022 negyedik negyedévében értékesítései 6,5-8,5%-kal csökkennek 2022 harmadik negyedévéhez képest, vagy 2%-kal nőnek 2021 negyedik negyedévéhez képest. Emellett a Reliance arra számít, hogy Az átlagos realizált tonnánkénti ár 2022 negyedik negyedévében 6,0%-ról 8,0%-ra csökken 2022 harmadik negyedévéhez képest számos termékének, különösen a szén-, rozsdamentes acél és alumínium lapos termékek árának folyamatos csökkenése miatt. stabil árak az űrrepülés, az energia és a félvezető végpiacokon értékesített drágább termékek számára.Emellett a vállalat arra számít, hogy a bruttó árrés továbbra is nyomás alatt marad a negyedik negyedévben, ami átmeneti, a magasabb költségű meglévő készletek értékesítése miatt alacsonyabb fémárak mellett.Ezen várakozások alapján a Reliance 2022 IV. negyedévében a nem GAAP szerinti hígított egy részvényre jutó nyereséget 4,30 és 4,50 dollár közötti tartományra becsüli.
Konferenciahívás részletei Ma (2022. október 27-én) 11:00 ET / 8:00 PT, konferenciahívás és webcast szimulcast lesz, hogy megvitassák a Reliance 2022. harmadik negyedéves pénzügyi eredményeit és üzleti kilátásait.Az élő adás telefonos hallgatásához körülbelül 10 perccel a kezdés előtt tárcsázza a (877) 407-0792 (USA és Kanada) vagy a (201) 689-8263 (nemzetközi) számot, és adja meg a konferencia azonosítóját: 13733217. élő közvetítés az interneten keresztül a társaság Investor.rsac.com webhelyének „Befektetők” részében.
Azok számára, akik nem tudnak részt venni az élő közvetítés alatt, a konferenciahívás visszajátszása is elérhető ma 14:00 ET (ET) 2022. november 10-én 23:59 (ET) a (844) 512-2921 telefonszámon (USA és Kanada). ).) vagy (412) 317-6671 (nemzetközi), és nevezze be a konferencia azonosítóját: 13733217. A webcast 90 napig elérhető lesz a Reliance Investor.rsac.com webhelyének Investors részében.
A Reliance Steel & Aluminium Co.-ról Az 1939-ben alapított Reliance Steel & Aluminium Co. (NYSE: RS) a világ vezető szállítója a különféle fémmegmunkálási megoldások terén, és Észak-Amerika legnagyobb fémszolgáltató központja.Az Egyesült Államokon kívüli 40 államban és 12 országban mintegy 315 irodából álló hálózaton keresztül a Reliance értéknövelt fémmegmunkálási szolgáltatásokat nyújt, és több mint 100 000 fémtermék teljes skáláját terjeszti több mint 125 000 ügyfél számára a különböző iparágakban.A Reliance kis rendelésekre specializálódott gyors átfutási idővel és további feldolgozási szolgáltatásokkal.2021-ben a Reliance átlagos rendelési mérete 3050 USD, a megrendelések körülbelül 50%-a tartalmaz értéknövelt feldolgozást, és a megrendelések körülbelül 40%-a 24 órán belül kiszállításra kerül.Sajtóközlemények A Reliance Steel & Aluminium Co. és egyéb információk elérhetők a vállalati weboldalon az rsac.com címen.
Előretekintő nyilatkozatok Ez a sajtóközlemény bizonyos kijelentéseket tartalmaz, amelyek az 1995. évi zártkörű értékpapír-perek reformtörvénye értelmében jövőre vonatkozó kijelentések, vagy annak tekinthetők. megbeszélések a Reliance iparágáról, a végpiacokról, az üzleti stratégiáról, az akvizíciókról és a vállalat jövőbeli növekedésével és jövedelmezőségével, valamint az iparágvezető részvényesi hozamok generálására való képességével kapcsolatos várakozásokról, valamint a jövőről.a fémek iránti kereslet és árak, valamint a vállalat működési teljesítménye, árrései, jövedelmezősége, adók, likviditás, peres eljárások és tőkeforrások.Egyes esetekben az előremutató kijelentéseket olyan terminológiával azonosíthatja, mint „lehet”, „lesz”, „kell”, „lehet”, „lesz”, „előre lát”, „tervez”, „előre lát”, „hisz”. .„, „becslések”, „előre”, „potenciális”, „előzetes”, „tartomány”, „szándék” és „folytatja”, e kifejezések tagadása és hasonló kifejezések.
Ezek az előretekintő állítások a vezetés eddigi becslésein, előrejelzésein és feltételezésein alapulnak, amelyek nem biztos, hogy pontosak.Az előretekintő állítások ismert és ismeretlen kockázatokat és bizonytalanságokat tartalmaznak, és nem jelentenek garanciát a jövőbeli eredményekre.A tényleges eredmények és eredmények lényegesen eltérhetnek az ezekben az előretekintő kijelentésekben kifejezett vagy előrejelzett eredményektől számos fontos tényező eredményeként, beleértve, de nem kizárólagosan a Reliance által tett intézkedéseket és az ellenőrzésén kívül eső eseményeket, beleértve, de nem kizárólagosan. a beszerzési elvárások.Annak valószínűsége, hogy az előnyök nem a várt módon valósulnak meg, a munkaerőhiány és az ellátási lánc zavarai, a folyamatban lévő világjárványok, valamint a globális és az Egyesült Államok politikai és gazdasági körülményeinek változásai, például az infláció és a gazdasági visszaesések, jelentős hatással lehetnek a Társaságra, ügyfeleire és beszállítóira. valamint a vállalat termékei és szolgáltatásai iránti kereslet.Az, hogy a folyamatban lévő COVID-19 világjárvány milyen mértékben befolyásolhatja hátrányosan a Társaság működését, a rendkívül bizonytalan és előre nem látható jövőbeli eseményektől függ, beleértve a járvány időtartamát, a vírus esetleges újbóli megjelenését vagy mutációját, valamint a fertőzés terjedésének megfékezésére tett intézkedéseket. A COVID-19, vagy annak a kezelésre gyakorolt ​​hatása, beleértve az oltási erőfeszítések sebességét és hatékonyságát, valamint a vírus közvetlen és közvetett hatását a globális és az Egyesült Államok gazdasági helyzetére.A gazdasági feltételek infláció, gazdasági visszaesés, COVID-19, Oroszország és Ukrajna konfliktusa miatti romlása vagy egyéb módon a Társaság termékei és szolgáltatásai iránti kereslet további vagy elhúzódó csökkenéséhez vezethet, és hátrányosan befolyásolhatja a Társaság működését, és a pénzügyi piacokat és a vállalati hitelezési piacokat is érintik, ami hátrányosan befolyásolhatja a vállalat finanszírozáshoz való hozzáférését vagy bármely finanszírozás feltételeit.A Társaság jelenleg nem tudja megjósolni az infláció, a termékárak ingadozásának, a gazdasági visszaesésnek, a COVID-19 világjárványnak vagy az orosz-ukrán konfliktusnak és a kapcsolódó gazdasági hatásoknak a teljes hatását, de ezek a tényezők önmagukban vagy együttesen hatással lehetnek a vállalkozás, a cég pénzügyi tevékenysége.állapot, lényeges negatív hatás a működési eredményre és a cash flow-kra.
A jelen sajtóközleményben foglalt állítások csak a közzététel időpontjában érvényesek, és a Reliance elhárít minden kötelezettséget arra, hogy nyilvánosan frissítse vagy felülvizsgálja a jövőre vonatkozó kijelentéseket, akár új információk, jövőbeli események, akár bármilyen más ok miatt. , kivéve a törvény által előírt eseteket.A Reliance tevékenységével kapcsolatos jelentős kockázatokat és bizonytalanságokat a vállalat 2021. december 31-én végződő évre vonatkozó 10-K formanyomtatványon, valamint a Reliance által az Értékpapír- és Tőzsdefelügyelethez benyújtott egyéb bejelentések „1A. bekezdése” tartalmazza.“.

Feladás időpontja: 2023. január 29